IS-3 numery polskich wozów.

Ciekawe znane i nieznane wydarzenia, fotografie historyczne, dokumentacje potrzebne do budowy modeli, etc / interesting known or unknown episodes, historical pics, etc / interesante bekannte und unbekannte Ereignise, historische Bilder

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Endrju
Czołgista / Tankman

IS-3 numery polskich wozów.

Post autor: Endrju » 09 listopada 2015, 21:11

Nie chcąc zaśmiecać Kordianowi relacji stworzyłem nowy wątek kontynuując dyskusje o numerach bocznych IS-3. Mam jeszcze parę pytań. Głupio się przyznać, ale objechałem kilkanaście muzeów broni pancernej, ale w Poznaniu jeszcze nie byłem, jak się już przymierzyłem na wycieczkę do Poznania to mi muzeum zamknęli w związku z przeprowadzką. Czy mam rozumieć, że na kadłubie zachowały się resztki starego numeru, które są niewidoczne na zdjęciach? Czy orientujesz się jak były tworzone numery boczne? Czy są tutaj jakieś zasady? I jeszcze ciekawostka. W czeskim muzeum broni pancernej w Lesanach znajduje się IS-3 też z numerem bocznym 111.
Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 09 listopada 2015, 21:22

Andrzeju, stary numer pokazywał się miejscami i w kawałkach dlatego nie mieliśmy problemu z umieszceniem szablonu. Jak tworzono numery nie wiem, wiem, że były to 111 i 112.
Załączniki
IS-3_N111 (1).jpg
MBPanc20150617_025.jpg
MBPanc20150617_002.jpg
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia broni pancernej II wojny światowej / History of wwII armor / Das Geschichte der Panzerwaffe des Zweites Welt Krieg”