PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/3 Dywizja Pancerna SS „Totenkopf” Łuk Kurski 1943

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/3 Dywizja Pancerna SS „Totenkopf” Łuk Kurski 1943

Post autor: Tommy T.B. » 17 września 2019, 11:02

Witam serdecznie w galerii końcowej ukończonego Panzer III Ausf. M. :Default:

Jak już wspomniałem w relacji z budowy, model został sklejony w oparciu wycinankę z wydawnictwa WAK projektu p. Mariusza KURZYŃSKIEGO.
Sam model sklejało się rewelacyjnie. Wszystko spasowane tak jak trzeba, a samo opracowanie jest wspaniałą bazą wyjściową do sklejenia pochodnych pojazdów na podwoziu PzKpfw. III. Moja relacja z budowy znajduje się tutaj.

Sklejony przeze mnie pojazd przedstawia czołg z 3 Dywizji Pancernej SS „Totenkopf” z walk na Łuku Kurskim w lipcu 1943r.
Dla przypomnienia poniżej przedstawiam zdjęcie z epoki oraz planszę barwną.
Obrazek Obrazek

To tyle tytułem wstępu, a teraz czas na zdjęcia ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec pragnę Wszystkim serdecznie podziękować za doping, okazaną pomoc i wszelkie wsparcie w trakcie budowy tego modelu.
Dziękuję również za miłe opinie, które usłyszałem podczas 19 Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych w Przeciszowie :honoring:
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Re: PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/3 Dywizja Pancerna SS „Totenkopf” Łuk Kurski 1943

Post autor: PITERPANZER » 17 września 2019, 11:37

Gratuluję Tomku kolejnego nietuzinkowca.
Jak wiesz dwubarwne malowanie to nie jest moje ulubione camo, ale sam też mam takiego tigera z GD.
Na koniec pytanie, tłumik przegrzałeś, a rury tylko poobijałeś. Czy to nie brak eksploatacyjnej konsekwencji?
Może chociaż kolanka i łączeniia przyrdzewisz?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Re: PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/3 Dywizja Pancerna SS „Totenkopf” Łuk Kurski 1943

Post autor: Rzeźnik » 17 września 2019, 12:25

Piękny model i świetne zdjęcia. Jestem pełen podziwu, że udało się skończyć na Przeciszów. Oczywiście gratuluje sukcesu i aż strach pomyśleć co za model zajął 1 miejsce.
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 |
W budowie: Renault FT

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 17 września 2019, 20:43

Piter, zrobiłem jak potrafiłem, może i faktycznie góra przepalona, a reszta nie... rzecz gustu.
Jeśli mam być szczery, to tłumik był bardziej rdzawy, ale jakoś mi to nie leżało wzrokowo i ponownie go zamalowałem pozostawiając tylko ten przyrdzewiały obszar.
Co do kamuflażu, to wiesz, że nie lubię oklepanych wzorów malowań i staram się robić coś mało spotykanego, a takiego wzoru malowania jeszcze nie spotkałem na modelach i nie miałem w swojej kolekcji ;)

Rzeźnik, dziękuję za opinię, ale to wyróżnienie było dla mnie zupełnym zaskoczeniem, bo konkurencja była bardzo duża :Default:

Pozdrawiam
Tommy

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 18 września 2019, 09:25

Wspaniały model, gratuluję! aplauz
Wszystkie drobne szczegóły tak idealnie spasowane, że nie można się napatrzeć. :roll:
Całość pięknie się prezentuje. oklask2
Wyróżnienie jak najbardziej zasłużone.
I tylko żałuję, że na żywo nie mogę zobaczyć.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 25 września 2019, 15:48

Nie chcę więcej słyszeć Twojego marudzenia na temat malowania i brudzenia modeli. :attack:
Zdecydowanie to najlepszy model (replika) pod względem śladów eksploatacji. Dawaj z następnym czołgiem póki jesteś "nabuzowany", chyba że firma zapewniła ci kolejne wczasy z dala od domu.
Za........ta robota :salut:

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 27 września 2019, 04:40

Dziękuję za Wasze opinie i cieszę się, że model Wam się podoba :Default:

Arek, kto jak kto, ale chyba Ty najlepiej wiesz jak u nas firma prężnie działa. "Travel-MON" zafundowała mi kolejne wczasy i tym samym skutecznie wstrzymała pracę nad tym, co już mam rozgrzebane :evil:

Awatar użytkownika
QN
Czołgista / Tankman

Post autor: QN » 29 września 2019, 06:57

Śliczny.

Tylko jak już zacząłeś brudzić, to można by było chociaż górę lekko przykurzyć. Nie wiem, może dmuchnąć pigmentami, prysnąć bardzo rozrzedzoną farbą? Po prostu góra wydaje mi się za sterylna przy pobrudzonym delikatnie dole. Odcienie lepiej wyglądałyby, gdyby były lekko przymglone. Sam wiesz, że po przejechaniu paru kilometrów, latem, po polu, cały byłby zakurzony.

Poza tym - rewelka jak zwykle.
PZDR

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 30 września 2019, 01:35

Dziękuję Mariusz za twoją opinię :Default:
Faktycznie, o ile dół mi wyszedł i jest ok, o tyle na górze mogło by być lepiej.
Na swoją obronę mam tylko tyle, że nie chciałem przesadzić z brudzeniem, a dwa temat watheringu itp. zabiegi nie są moją mocną stroną :sceptic:
Ale staram się, szukam, kombinuję i próbuję nowych technik, tak jak w tym modelu - zabawa z farbami olejnymi ;)

Może następny model będzie ciut lepszy w tej kwestii ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”