Drezyna pancerna "Czerwona Gwiazda" z GPM-u

Relacje z budowy i galerie pojazdów szynowych jako elementów dioram.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Drezyna pancerna "Czerwona Gwiazda" z GPM-u

Post autor: Slawomir Bloch » 01 marca 2018, 22:26

Zdjęcia „balkonowe”
Ponieważ ten śnieżnobiały, praktycznie jednolity kamuflaż trochę mi nie odpowiadał, a brudzenie tego modelu mam zamiar zrobić dopiero latem, aby nie smrodzić rozpuszczalnikami w domu przy problemach wietrzeniem zimą w tak niskich temperaturach, poszperałem w Internecie na temat radzieckich kamuflaży zimowych i postanowiłem trochę uplastycznić to biało-łaciate kamo. Tak bawiłem się też z drezyną pancerną D-2 tylko w wersji drzewek wiosenno– letniej. Zobaczymy jak to maskowanie zimowe sprawdzi się w plenerze. Pierwsze zdjęcia robione na zielonym podłożu i na tle ścian mojego balkonu po ociepleniu bloku i pomalowaniu go przez spółdzielnie na różowawy a nie jak poprzednio biały kolor nie zachwycały mnie, więc poprosiłem żonę o prześcieradło aby zrobić tło i podłoże zimowe. Tym bardziej, że pobielone tory też kontrastowały z zielonym podłożem. Wyszło chyba trochę lepiej.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Obrazek, Obrazek,

Zdjęcia wnętrza przedziału bojowego przeciwlotniczego karabinu maszynowego DT. Niestety nie wszystko dobrze widać, bo nie dam rady umieścić obiektywu niżej w fotografowanym przedziale jak na górnym pancerzu. Przydałby się obiektyw aparatura umieszczony światłowodzie.

Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Zdjęcia plenerowe w zimowej scenerii.
Jako, że zima wkrótce ma się skończyć, a zimowy kamuflaż modelu aż się prosi o zdjęcia w takiej scenerii postanowiłem ruszyć z modelem w zimowe krajobrazy. Muszę przyznać, że ze zdjęciami plenerowymi odrobinę się spóźniłem, gdyż dzień wcześniej była piękna, słoneczna i niezbyt mroźna pogoda, świetnie nadająca się do takich fotografii. Ale ja w tym czasie jeździłem po okolicy samochodem szukając dobrego krajobrazu na zimowy plener, gdzie można byłoby dojechać autem i zatrzymać się w miarę blisko od miejsca wykonywanych fotek, gdyż noszenie tego dość dużego modelu wraz z podstawką, sprzętem fotograficznym i statywem po zaspach śnieżnych nie jest lekką pracą dla 62 latka. W zamierzeniu chciałem zrobić fotografie na tle drzew iglastych-świerków, sosen, zgodnie z kamuflażem modelu, ale tam gdzie był taki las nie dało się niestety z głównej drogi dojechać autem, gdyż kilka dni wcześniej na Podkarpaciu solidnie posypało śniegiem. Ale, żeby w miarę zachować proporcje prawdziwych drzew do modelu w skali 1:25 to odległości fotografowanego obiektu od tła trzeba zmieniać w zależności od tego, jak daleko znajduje się tło, więc musiałem się zadowolić takim tłem, jakie było dostępne i gdzie takie zmiany były wykonalne. A te działania związane były z wielokrotnym przebijaniem się przez głęboki, powyżej kolan śnieg. Zdjęcia były robione w kilku miejscach, dwoma różnymi aparatami, więc proszę oglądających o wybaczenie mi ich ilości, bo choć wydają się w tym śnieżnym krajobrazie podobne, to jednak każde z nich jest inne pod względem tła, położenia całego modelu lub ustawienia wieży, czy warunków oświetleniowych. Pewnym mankamentem odrealniającym wygląd zdjęć są za krótkie tory, które wykonałem na całą długość modelu, czyli do końca osłon zderzaków, a powinienem je zrobić o 5 cm dłuższe poza gabaryty drezyny, bo wtedy sięgały by poza kadr zdjęcia, ale wtedy miałbym problem z umieszczeniem modelu na półce. Zapraszam w zimowy plener okolic Krosna z modelem drezyny pancernej „Czerwona Gwiazda”

Obrazek, Obrazek,
Ostatnio zmieniony 01 marca 2018, 22:26 przez Slawomir Bloch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 02 marca 2018, 16:05

Świetny model i rewelacyjny kamuflaż. oklask2
No i galeria w plenerze pierwsza klasa.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 02 marca 2018, 22:42

Moje gratulacje!
Ogrom pracy włożyłeś, zarowno w sam model jak i zdjecia.

Dopiero zdjęcia w plenerze, uświadomiły mi, jakie maleństwo sobie zmajstrowałeś :okok:
Jeszcze raz gratuluję :honoring:

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 04 marca 2018, 21:20

Dziękuję bardzo Kolegom za uznanie. Na zdjęciach wyszedł faktycznie duży, ale podobno biały kolor pogrubia, więc może stąd to wrażenie :mrgreen: W rzeczywistości jego długość to 47 cm, szerokość 11,5 cm (podstawka o 2 cm szersza) a wysokość do celownika przeciwlotniczego km-u na wieży to 19cm. Ja na zdjęciach z konieczności lokowałem się trochę dalej za modelem, a poza tym ubrany byłem na czarno, co mnie wyszczuplało i zmniejszało na białym tle-złudzenie optyczne ;)
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 marca 2018, 09:52

Bardzo fajnie się prezentuje, a wnętrze jeszcze dodaje walorów.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 11 marca 2018, 17:33

Witam :honoring: Tradycyjnie już i model i galeria w Twoim wykonaniu są na super poziomie. Podziwiam i gratuluję.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy szynowe/Railway vehicles/”