German soldiers II ww

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

DarioZ
Czołgista / Tankman

German soldiers II ww

Post autor: DarioZ » 07 stycznia 2014, 13:06

Witam wszystkich .
Na początek przepraszam za jakość zdjęć , jak na razie nie bardzo jest co oglądać ale w następnym etapie postaram się o lepsze .
Jest to pierwsza moja figurka w tej skali ( zrobiona od podstaw ) mam nadzieję że wyjdzie :)
Figurka będzie przedstawiała niemieckiego żołnierza-oficera z końca wojny , a raczej z ostatnich dni wojny.
Jak widać na pierwszym zdjęciu szkielet zrobiony z miedzianego drutu i kawałków kostek żywicznych .
Następnym etapem jest oklejenie szkieletora milliputem (standard yellow-grey).
Pierwszym widocznym etapem jest zrobienie obuwia , buty są jeszcze nie skończone , brakuje im kilka pasków skórzanych . Podeszwy też nie wyglądają imponująco ale poprawię je w ostatnim etapie jak już oderwę kolesia od podstawki .
Głowa jest tylko wypożyczona aby widzieć proporcje figurki .
Obrazek
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 08 stycznia 2014, 09:35

Interesujący początek.
Już na gg miałem sugestie, żebym Ciebie zapytał, czy nie wyrzeźbisz dla nas polskich żołnierzy WP. To zapytam ;)
A swoją drogą, jak będziesz lepił tak sowicie wyposażonych przez naturę wojaków to się spodziewam rzeki damskich rejestracji :oops:
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 08 stycznia 2014, 17:21

PITERPANZER pisze:... A swoją drogą, jak będziesz lepił tak sowicie wyposażonych przez naturę wojaków to się spodziewam rzeki damskich rejestracji :oops:
Piotrek, a może to jest zwykły ochraniacz ? :mrgreen:
Dajmy Darkowi spokojnie kontynuować swoją mistrzowską pracę, a wtedy zobaczymy czy to "obfita natura", ochraniacz czy zupełnie coś innego... ;)
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalszą aktualizację :Default:
Tommy
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2014, 20:51 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 08 stycznia 2014, 20:37

Ja też czekam, a tymczasem nie przeszkadzajmy Twórcy formawać nowej istoty.
Ja już się cieszę, bo takich butów z futrem nie ma żadna z dotychczasowych figurek.
Darek czy myślisz o zastosowaniu pagonów, patek i odznaczeń z blaszki fototrawionej?
Ja do swoich użyłem takowej.
Obrazek

DarioZ
Czołgista / Tankman

Post autor: DarioZ » 12 stycznia 2014, 17:40

Witam wszystkich ponownie
Dzięki za zainteresowanie !!
Piotrek , planów na Polaków nie mam , tak w ogóle zaczynam przygodę z rzeźba tej skali, wydawało mi się to łatwiejsze niżeli 35 tki jednak rzeczywistość okazała się inna.
Jak na razie facet ma wielkie kochones ale to się zmieni w ostatnim etapie robienia spodni :) więc płeć piękna się zasmuci :)
Jeżeli chodzi o części fototrawione do figurek to nie jestem ich zwolennikiem, w tej skali to już zupełnie będą płaskie (zbyt płaskie) postaram się wszystko zrobić od podstaw, co z tego wyjdzie ocenicie sami :) :P

Pora nadejszła na łupdejt :P

Obrazek
Nie za wiele nowego ale zawsze coś, spodnie już są gotowe w 80 %, zostały do zrobienia ; szwy, kieszenie, rozporek . Spodnie lepiłem z masy Fimo soft (choć na zdjęciach mało widoczne), niestety po fimo trzeba poprawiać wszelkie niedociągnięcia ale za to można lepić ile dusza zapragnie, po wypieczeniu galotów w piekarniku wszelkie buble zakleiłem milliputem .
Dziś jeszcze postaram się zrobić cały dół na gotowo , a następnie niestety muszę zebrać siły na lepienie łba , heh , przeraża mnie to !!

Zapraszam do komentowania !

Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 12 stycznia 2014, 21:12

Byśmy pokomentowali ale się "X" zamiast fotki wyświetla.
W kwestii Polaków w mundurach przyjdzie nam żałować.
Co do blaszek to kompletnie się z Tobą nie zgodzę, bo jak wysoka mam być patka skoro to nić na kawałku materiału? Blaszki są do tego idealne.
Obrazek

DarioZ
Czołgista / Tankman

Post autor: DarioZ » 12 stycznia 2014, 23:14

Obrazek

Mam nadzieję że teraz widać zdjęcie .
Co do blaszek, tylu ilu modelarzy tyle opinii, ja już testowałem trawienia na figurkach, nigdy nie byłem zadowolony !!

Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 30 kwietnia 2017, 16:46

Hello Kolego, czy dokończyłeś budowę figurek?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”