Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: PITERPANZER » 17 grudnia 2018, 00:25

Cudo, mogę oglądać i oglądać i jedyne czego odżałować nie mogę, to to, że Twoje pojazdy nie mają figur.
Poszukaj jakiegoś kooperanta do malowania ich skoro to powoduje u Ciebie taką blokadę i przełam się raz, a zobaczysz różnicę.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 23 grudnia 2018, 18:20

Pięknie :okok:
Ja swoje tablice zegarów wykonuję dokładnie w ten sam sposób, tylko zamiast taśmy transparentnej, ja wykorzystuję zwykłą taśmę przezroczystą.

Z niecierpliwością czekam na kolejną aktualizację :Default:

Korzystajac z tej okazji, pragnę złożyć Wszystkim Forumowiczom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :Default:

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Post autor: Vivaldi » 30 grudnia 2018, 19:12

Witam w końcówce roku 2018. Tempo prac troszkę się zwolniło, gdyż teraz zajmuję się wyposażeniem wewnętrznym jak i zewnętrznym dla obu wersji. Tak siedzenia przednie, jak i ławki boczne dla załogi różnią się zdecydowanie, rozmieszczenie wszelkich drobiazgów na ścianach wnętrza no i pancerne osłony wizjerów -w wersji A mamy dodatkowych 6 sztuk na bokach pancerza, gdy tymczasem wersja D to tylko dwa wizjery z przodu kadłuba. Ale na wizjery przyjdzie jeszcze czas. Do chwili obecnej wykonałem komplety siedzeń dla obu pojazdów, te dla wersji A już zamontowane, jeszcze tylko dojdzie tapicerka skórzana. Wnętrza obu transporterów zostaną pomalowane po przyklejeniu wszystkich mocowań do MG 34, Mauserów Kar 38, Mp 40,masek p-gaz, uchwytów na magazynki bębnowe do MG 34, zasobników na zapasowe lufy i mnóstwa innego drobiazgu. Na dzień dzisiejszy postępy w pracach nad modelami wyglądają tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wnetrze wersji A

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wnętrze wersji D .tu na razie "golizna",elementy wyposażenia przygotowane oddzielnie

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kilka fotek porównujących obie wersje

Obrazek Obrazek Obrazek
Siedzenia przednie -wersja A ( coś a'la traktor), wersja D (tu już mamy sprężyny, za chwilę dojdzie oparcie przypinane pasami do stelaża rurowego) oraz ławki boczne dla załogi w wersji D

Obrazek
przednia część pancerza dla wersji D

Obrazek Obrazek
I na koniec- rakiety 32 cm do wersji D. Musze tylko lekko ztrymować obydwa pierścienie, gdyż są ciut za grube. A póżniej przyjdzie czas na drewniane kratownice, ale to z pewnością w przyszłym roku. I z tej okazji życzę wszystkim pancerniakom wymarzonych modeli oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Oby ten 2019 okazał się choć trochę lepszy od ustępującego 2018

Pozdrawiam noworocznie !
TIGER42

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”