PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1 / Answer / front wschodni

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Re: PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1 / Answer / front wschodni

Post autor: Tommy T.B. » 23 czerwca 2020, 22:09

Masz Chłopie zdrowie i cierpliwość do tej dłubaniny... ;) :honoring:

Jestem bardzo ciekaw, jakby wyglądał ten model, gdybyś wykonał go w pełnej walorce, z malowaniem, i całym tym "brudzingiem" :Default: ? Hmmm....??

brzydal
Czołgista / Tankman

Re: PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1 / Answer / front wschodni

Post autor: brzydal » 24 czerwca 2020, 08:42

Tommy T.B., pełna waloryzacja i brudzenie to coś, czego nigdy nie robiłem i dopiero muszę się tego nauczyć. Pierwszy, nieśmiały krok w tym kierunku to trwająca budowa TKS-a. Już na tym etapie przekonałem się, że jest to zupełnie inne podejście do budowy modelu, poczynając od tak podstawowych rzeczy jak przygotowanie powierzchni kartonu czy kolejność klejenia elementów, a kończąc na zupełnie innym użyciu chemii modelarskiej.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie, gdybym spróbował go malować, pewnie efekt byłby wizualnie gorszy.

Realistyczna waloryzacja wymaga jednak sporej wiedzy i dużo doświadczenia. Zanim zacznę na poważnie budować modele w ten sposób, mam zamiar poćwiczyć na modelach darmowych, ale to pieśń dalszej przyszłości. Nie sądzę również, abym kiedykolwiek całkowicie porzucił taki pseudo-standard jak przy Tygrysku, bo taka stylistyka po prostu mi się podoba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”