Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII

Post autor: Slawomir Bloch » 01 marca 2020, 15:12

Witam!
Dawno już z różnych przyczyn nie miałem okazji zaprezentować czegoś nowego z mojej „wytwórni”. Ten model brytyjskiego czołgu Mk IV Churchill VII zrobiłem z wycinanki Fly Model, która już dość długo leżała w szafie. Skończyłem go jeszcze późną jesienią 2019r, ale niestety nie zdążyłem zrobić mu sesji plenerowej, tym bardziej, że w trakcie tworzenia na warsztacie są 2 Tygrysy, do drezyn Schienenpanzer robię tory, Alkett Minenraumer już stoi na ciężkich kołach i kończę kadłub do MBV-2 Striemitielnego. Tak więc nie miałem wcześniej czasu na obróbkę i zamieszczenie zdjęć tego angielskiego „potwora”, który nie należał do prostych. Zapraszam do galerii.

Tutaj kilka fotek z budowy modelu tego czołgu.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Te zdjęcia poniżej przedstawiają model już pomalowany wraz z naniesionymi własnoręcznym malunkiem oznaczeniami taktycznymi, nazwą własną i napisami na kanistrach oraz apteczce. Model jak widać posiada obrotową wieżę, ruchomą armatę i zdejmowaną osłonę siatkową na żaluzjach silnika, jaką zobaczyłem na archiwalnym zdjęciu tego czołgu.

Później wpadłem na pomysł, aby dać modelowi dodatkowy pancerz na wieży jak to widać na wielu zdjęciach archiwalnych, tym bardziej, że zrobiłem trochę więcej ogniw gąsienic i w ten sposób oznaczenia taktyczne na wieży zostały schowane pod fragmentami gąsienic. Na ostatnim zdjęciu powyżej oraz wszystkich fotkach poniżej model Mk IV Churchilla VII już "dopancerzony" i trochę pobrudzony.

Obrazek,Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Na ostatnim zdjęciu wykonawca modelu, czyli ja z modelem brytyjskiego czołgu piechoty Mk IV Churchill VII po zakończeniu zdjęciowej sesji "balkonowej".
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Re: Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII

Post autor: Rzeźnik » 02 marca 2020, 07:06

Bardzo ładny czołg Panie Sławomirze. Uwagę moją przykuła bardzo ładna faktura wieży. W jaki sposób została uzyskana?
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT |

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 03 marca 2020, 12:29

Co tu dużo pisać - klasa sama w sobie oklask2

Wieża również mi się podoba - ładne spawy, zaakcentowany uskok płyt na zakładkę, delikatny wathering... super :okok:
Oczywiście czekam na kolejny model spod twojej ręki ;)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 03 marca 2020, 18:44

Dziękuję bardzo Kolegom za uznanie :roll:
Wieża po oszlifowaniu w tej części, która w oryginale była odlewana została "pomalowana" rozcieńczonym wikolem wymieszanym z sodą oczyszczoną, której trochę mi zostało po zrobieniu imitacji śniegu na torowisku modelu drezyny pancernej "Krasnaja Zwiezda". :salut:
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów alianckich/Allies vehicles gallery/”