Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
METAL MODEL FIGURE from TAMIYA x 2
Author Message
JACER
Czołgista / Tankman

Posted: 20 February 2007, 18:09   METAL MODEL FIGURE from TAMIYA x 2

Witam

Dziś przyszły do mnie w zgrabnej paczuszce :smile: dwie figurki w skali 1:25, firmy Tamiya. Po sklejeniu chciałbym je umieścić na dioramce, w której głównym bohaterem(ką) będzie Jagdpanther'a. Ale zanim to nastąpi (skończenie Jagi i dioramy) kilka uwag o figurkach.

Kupiłem je po okazyjnej cenie... i bardzo dobrze, bo, gdybym miał zapłacić za każdą po pięćdziesiąt kilka złoty to nie byłbym dziś zadowolony :evil: Czemu??? Bo te figurki są bardzo kiepskiej jakości :( Sami 'germańce' odlani są z metalu (ołowiu prawdopodobnie). Poziom odlewu pozostawia dużo do życzenia. Nie przesadzę gdy napiszę, że faktycznie przypominają „ołowiane żołnierzyki”, te z czasów PRL. Producenci nie rozpieszczają fanów 25'tki. Wyroby Dragona, Tamiyi czy choćby Academy w skali 1:35 są o niebo lepsze od tych. Do tych kilku figurek w skali 1:25 Tamiya podeszła po macoszemu.

Co do sprzętu figurek, czyli oprzyrządowania, jest już znacznie lepiej. Broń i reszta ekwipunku są z plastyku. Nie wprawiają w zachwyt, ale ogólnie są do zaakceptowania i mogę mieć jedynie nadzieję, że polepszą ogólny wygląd figurek.

Podsumowując: nie polecam, tych figurek gdyż cena i jakość nie idą tutaj w parze.

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 20 February 2007, 18:16   

Figurki te pochodzą z końca lat 60-tych i pocz. 70-tych.
Były także produkowane jako odlew plastikowy.Dziś są faktycznie trudno dostępne z pierwszej ręki,natomiast dużo łatwiej dostać je na E- bayu.
Ceny w sklepach oscylują w okolicy 60zł,na e bayu kupiłem kiedyś za niecałego funciaka ,fakt ,że przesyłka kosztowal dużo drożej.Co do ich jakości to nie są aż tak tragiczne,ale ze względu na użyty materiał są trudne w obróbce.Ciężko usuwa się nadlewy ,a o poprawieniuzagłębień lepiej zapomnieć.Czeka Cię więc dużo pracy,ale z ciekawością czekam na efekty.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map