METAL MODEL FIGURE from TAMIYA x 2

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
JACER
Czołgista / Tankman

METAL MODEL FIGURE from TAMIYA x 2

Post autor: JACER » 20 lutego 2007, 18:09

Witam

Dziś przyszły do mnie w zgrabnej paczuszce :smile: dwie figurki w skali 1:25, firmy Tamiya. Po sklejeniu chciałbym je umieścić na dioramce, w której głównym bohaterem(ką) będzie Jagdpanther'a. Ale zanim to nastąpi (skończenie Jagi i dioramy) kilka uwag o figurkach.

Kupiłem je po okazyjnej cenie... i bardzo dobrze, bo, gdybym miał zapłacić za każdą po pięćdziesiąt kilka złoty to nie byłbym dziś zadowolony :evil: Czemu??? Bo te figurki są bardzo kiepskiej jakości :( Sami 'germańce' odlani są z metalu (ołowiu prawdopodobnie). Poziom odlewu pozostawia dużo do życzenia. Nie przesadzę gdy napiszę, że faktycznie przypominają „ołowiane żołnierzyki”, te z czasów PRL. Producenci nie rozpieszczają fanów 25'tki. Wyroby Dragona, Tamiyi czy choćby Academy w skali 1:35 są o niebo lepsze od tych. Do tych kilku figurek w skali 1:25 Tamiya podeszła po macoszemu.

Co do sprzętu figurek, czyli oprzyrządowania, jest już znacznie lepiej. Broń i reszta ekwipunku są z plastyku. Nie wprawiają w zachwyt, ale ogólnie są do zaakceptowania i mogę mieć jedynie nadzieję, że polepszą ogólny wygląd figurek.

Podsumowując: nie polecam, tych figurek gdyż cena i jakość nie idą tutaj w parze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 20 lutego 2007, 18:16

Figurki te pochodzą z końca lat 60-tych i pocz. 70-tych.
Były także produkowane jako odlew plastikowy.Dziś są faktycznie trudno dostępne z pierwszej ręki,natomiast dużo łatwiej dostać je na E- bayu.
Ceny w sklepach oscylują w okolicy 60zł,na e bayu kupiłem kiedyś za niecałego funciaka ,fakt ,że przesyłka kosztowal dużo drożej.Co do ich jakości to nie są aż tak tragiczne,ale ze względu na użyty materiał są trudne w obróbce.Ciężko usuwa się nadlewy ,a o poprawieniuzagłębień lepiej zapomnieć.Czeka Cię więc dużo pracy,ale z ciekawością czekam na efekty.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”