Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

METAL MODEL FIGURE from TAMIYA x 2

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
JACER
Czołgista / Tankman

METAL MODEL FIGURE from TAMIYA x 2

Post autor: JACER » 20 lutego 2007, 18:09

Witam

Dziś przyszły do mnie w zgrabnej paczuszce :smile: dwie figurki w skali 1:25, firmy Tamiya. Po sklejeniu chciałbym je umieścić na dioramce, w której głównym bohaterem(ką) będzie Jagdpanther'a. Ale zanim to nastąpi (skończenie Jagi i dioramy) kilka uwag o figurkach.

Kupiłem je po okazyjnej cenie... i bardzo dobrze, bo, gdybym miał zapłacić za każdą po pięćdziesiąt kilka złoty to nie byłbym dziś zadowolony :evil: Czemu??? Bo te figurki są bardzo kiepskiej jakości :( Sami 'germańce' odlani są z metalu (ołowiu prawdopodobnie). Poziom odlewu pozostawia dużo do życzenia. Nie przesadzę gdy napiszę, że faktycznie przypominają „ołowiane żołnierzyki”, te z czasów PRL. Producenci nie rozpieszczają fanów 25'tki. Wyroby Dragona, Tamiyi czy choćby Academy w skali 1:35 są o niebo lepsze od tych. Do tych kilku figurek w skali 1:25 Tamiya podeszła po macoszemu.

Co do sprzętu figurek, czyli oprzyrządowania, jest już znacznie lepiej. Broń i reszta ekwipunku są z plastyku. Nie wprawiają w zachwyt, ale ogólnie są do zaakceptowania i mogę mieć jedynie nadzieję, że polepszą ogólny wygląd figurek.

Podsumowując: nie polecam, tych figurek gdyż cena i jakość nie idą tutaj w parze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 20 lutego 2007, 18:16

Figurki te pochodzą z końca lat 60-tych i pocz. 70-tych.
Były także produkowane jako odlew plastikowy.Dziś są faktycznie trudno dostępne z pierwszej ręki,natomiast dużo łatwiej dostać je na E- bayu.
Ceny w sklepach oscylują w okolicy 60zł,na e bayu kupiłem kiedyś za niecałego funciaka ,fakt ,że przesyłka kosztowal dużo drożej.Co do ich jakości to nie są aż tak tragiczne,ale ze względu na użyty materiał są trudne w obróbce.Ciężko usuwa się nadlewy ,a o poprawieniuzagłębień lepiej zapomnieć.Czeka Cię więc dużo pracy,ale z ciekawością czekam na efekty.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”