Zandarm z 1 Szwadronu regulacji ruchu 1 D.Panc

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Rajkub
Czołgista / Tankman

Zandarm z 1 Szwadronu regulacji ruchu 1 D.Panc

Post autor: Rajkub » 02 listopada 2006, 13:18

Postać, którą będę sklejał ma przedstawiać w założeniach żandarma z Pierwszego Szwadronu regulacji ruchu 1 Dywizji Pancernej, jeżdżącego na motocyklu Harley Davidson WLA
Zdaję sobie doskonale sprawę, że papierowa figurka nigdy nie będzie porównywalna z żywiczną, winylową czy też wykonaną z innego sztucznego tworzywa, ale właśnie cała zabawa polega na tym, żeby była w 100% z papieru ;-)
A na początek dwa ujęcia powstającego potomka Frankensteina
ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Szkielet figurki praktycznie gotowy, następny etap - mundur

ObrazekObrazek
Figurka za pomoca chusteczki higienicznej i bibułki do zwijania papierosów nabrała trochę "ciała" ;-)

ObrazekObrazek
wstępne malowanie

ObrazekObrazek

Zostały "doszyte" kieszenie , zakładka kryjąca guziki w bluzie i zapięcie spodni.
Kieszenie robione tradycyjnie, czyli wycięty z kartoniku szablon samej kieszeni, zaszewki i klapki, następnie oklejone chusteczką higieniczną "uszczuploną" do dwóch warstw, na koniec poszczególne elementy sklejone w całość.
Kieszeń na nogawce pozbawiona zaszewki, ale "lekko wypchana" dodatkowymi warstwami tekturki.

Spodnie u żandarma już są "wygładzone " warstwą z bibułki papierosowej, będę to musiał jeszcze zrobić z rękawami, bo obecnie fałdy "materiału" są zbyt drobne i nieregularne.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Parę słów o adidaskach ;-)
najpierw wykonałem spody, do nich przykleiłem "wręgi" o pomniejszonym obrysie i podeszwy.
Noski tłoczone z papieru nasączanego superglutem., przyklejone do "wręgi" i spodu, z tyłu przyklejone wzmocnienia pięt. W tak uformowany spód dokleiłem cholewki. Po zaschnięciu i wzmocnieniu całości cyjanopanem nawierciłem otworki i pozakładałem "sznurowadła" skręcone z bibułki papierosowej.
Opinacze to paski papieru do których przykleiłem po trzy "troki" z klamerkami wykonanymi analogicznie do sznurowadeł.
Imitacja wywiniętych skarpet, to brzeg chusteczki higienicznej , pomalowany, a następnie oklejony dookoła buta.

ObrazekObrazekObrazek

Proces ewolucji gada trwa dalej.
Właśnie otrzymał rękawice i coś do trzymania w nich.

Mankiety rękawic wykonane ze zwykłego papieru o gramaturze chyba 120g, Środek dłoni wycięty i oszlifowany z tekturki o grubosci 2mm. Palce zwinięte z bibułki papierosowej.
Całość wstępnie pomalowana ( użyte kolory do malowania figurki podam na zakończenie relacji).

Sakwa jest od kompletu z Harleya, natomiast mapę namalowałem na zaimpregnowanej lakierem bezbarwnym w aerozolu bibułce papierosowej.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Szelki wykonane tradycyjnie z papieru ( zwykły 80g) oklejony pojedynczą warstwą chusteczki. Klamry zrobione z papieru milimetrowego utwardzonego cyjanopanem.Ładownica i kabura rewolweru wykonana następująco - tylna ścianka wycięta z papieru ( okolice brystolu) na to naklejony kształt ładownicy / rewolweru , całość oklejona podwójna warstwą chusteczki.
Poszycie spodni "skórą" (karwasze) wykonane z zaimpregnowanej lakierem w aerozolu bibułki papierosowej a potem pomalowanej na kolor ochry i naklejonej na nogawki.

Lakierem w aerozolu impregnuję, gdyż próba bezpośredniego malowania bibułki pędzelkiem prowadzi do zniszczenia bardzo delikatnego papieru.

Na rękawach zamarkowane naszywki "POLAND", a na lewym namalowana oznaka 1 Dywizji Pancernej.

ObrazekObrazekObrazek
Na pierwszym zdjęciu przygotowane 7 profili głowy, które następnie zostały sklejone w blok i dalej obrabiane.
Na kolejnej fotce oprócz głowy pokazałem ciekawe nożyczki ( prezent od MarcinkaZ - dzięki :-) ), które mimo że nie nadają się do precyzyjnego wycinania są świetne gdy trzeba coś odciąć, przyciąć, a dzięki brakowi "oczek" na palce są bardzo wygodne do podjęcia jedną dłonią i dokonania cięcia.
Na ostatnim zdjęciu w tym rzędzie pokazałem wstępnie obrobioną głowę i przygotowaną skorupę hełmu wykonaną z kilku warstw chusteczki higienicznej naklejanej klejem wikolopodobnym. Jako kopyto posłużyła końcówka długopisu.

Obrazek

ObrazekObrazek

Zdjęcia gotowej figurki zamiełciłem w galerii
Do pomalowania figurki używałem następujących farb ( sugerowałem się głownie "recepturą " firmy Hat )

mundur - Pactra A69 Polish Khaki II
rękawice, karwasze na spodniach -Revell 88 - ochra
gogle - Pactra A25 Armor Sand
hełm - Revell 66 Olive Drab
buty - czarny
rękawice po pomalowaniu pokryte brązowym washem ( chyba firmy Cytadele) HGP 027 ( zapas po figurkach z Władcy Pierścieni)
opaska na ramieniu - granatowa( mieszanka) , napis MP - czerwony
twarz malowana farbami olejnymi

I to by było na tyle, pozdrawiam, dziękuję za cierpliwość ;-)
Pozdrawiam, Rajkub

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”