Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
Zandarm z 1 Szwadronu regulacji ruchu 1 D.Panc
Author Message
Rajkub 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 November 2006, 13:18   Zandarm z 1 Szwadronu regulacji ruchu 1 D.Panc

Postać, którą będę sklejał ma przedstawiać w założeniach żandarma z Pierwszego Szwadronu regulacji ruchu 1 Dywizji Pancernej, jeżdżącego na motocyklu Harley Davidson WLA
Zdaję sobie doskonale sprawę, że papierowa figurka nigdy nie będzie porównywalna z żywiczną, winylową czy też wykonaną z innego sztucznego tworzywa, ale właśnie cała zabawa polega na tym, żeby była w 100% z papieru ;-)
A na początek dwa ujęcia powstającego potomka Frankensteina

Szkielet figurki praktycznie gotowy, następny etap - mundur

Figurka za pomoca chusteczki higienicznej i bibułki do zwijania papierosów nabrała trochę "ciała" ;-)

wstępne malowanie

Zostały "doszyte" kieszenie , zakładka kryjąca guziki w bluzie i zapięcie spodni.
Kieszenie robione tradycyjnie, czyli wycięty z kartoniku szablon samej kieszeni, zaszewki i klapki, następnie oklejone chusteczką higieniczną "uszczuploną" do dwóch warstw, na koniec poszczególne elementy sklejone w całość.
Kieszeń na nogawce pozbawiona zaszewki, ale "lekko wypchana" dodatkowymi warstwami tekturki.

Spodnie u żandarma już są "wygładzone " warstwą z bibułki papierosowej, będę to musiał jeszcze zrobić z rękawami, bo obecnie fałdy "materiału" są zbyt drobne i nieregularne.

Parę słów o adidaskach ;-)
najpierw wykonałem spody, do nich przykleiłem "wręgi" o pomniejszonym obrysie i podeszwy.
Noski tłoczone z papieru nasączanego superglutem., przyklejone do "wręgi" i spodu, z tyłu przyklejone wzmocnienia pięt. W tak uformowany spód dokleiłem cholewki. Po zaschnięciu i wzmocnieniu całości cyjanopanem nawierciłem otworki i pozakładałem "sznurowadła" skręcone z bibułki papierosowej.
Opinacze to paski papieru do których przykleiłem po trzy "troki" z klamerkami wykonanymi analogicznie do sznurowadeł.
Imitacja wywiniętych skarpet, to brzeg chusteczki higienicznej , pomalowany, a następnie oklejony dookoła buta.

Proces ewolucji gada trwa dalej.
Właśnie otrzymał rękawice i coś do trzymania w nich.

Mankiety rękawic wykonane ze zwykłego papieru o gramaturze chyba 120g, Środek dłoni wycięty i oszlifowany z tekturki o grubosci 2mm. Palce zwinięte z bibułki papierosowej.
Całość wstępnie pomalowana ( użyte kolory do malowania figurki podam na zakończenie relacji).

Sakwa jest od kompletu z Harleya, natomiast mapę namalowałem na zaimpregnowanej lakierem bezbarwnym w aerozolu bibułce papierosowej.

Szelki wykonane tradycyjnie z papieru ( zwykły 80g) oklejony pojedynczą warstwą chusteczki. Klamry zrobione z papieru milimetrowego utwardzonego cyjanopanem.Ładownica i kabura rewolweru wykonana następująco - tylna ścianka wycięta z papieru ( okolice brystolu) na to naklejony kształt ładownicy / rewolweru , całość oklejona podwójna warstwą chusteczki.
Poszycie spodni "skórą" (karwasze) wykonane z zaimpregnowanej lakierem w aerozolu bibułki papierosowej a potem pomalowanej na kolor ochry i naklejonej na nogawki.

Lakierem w aerozolu impregnuję, gdyż próba bezpośredniego malowania bibułki pędzelkiem prowadzi do zniszczenia bardzo delikatnego papieru.

Na rękawach zamarkowane naszywki "POLAND", a na lewym namalowana oznaka 1 Dywizji Pancernej.

Na pierwszym zdjęciu przygotowane 7 profili głowy, które następnie zostały sklejone w blok i dalej obrabiane.
Na kolejnej fotce oprócz głowy pokazałem ciekawe nożyczki ( prezent od MarcinkaZ - dzięki :-) ), które mimo że nie nadają się do precyzyjnego wycinania są świetne gdy trzeba coś odciąć, przyciąć, a dzięki brakowi "oczek" na palce są bardzo wygodne do podjęcia jedną dłonią i dokonania cięcia.
Na ostatnim zdjęciu w tym rzędzie pokazałem wstępnie obrobioną głowę i przygotowaną skorupę hełmu wykonaną z kilku warstw chusteczki higienicznej naklejanej klejem wikolopodobnym. Jako kopyto posłużyła końcówka długopisu.

Zdjęcia gotowej figurki zamiełciłem w galerii
Do pomalowania figurki używałem następujących farb ( sugerowałem się głownie "recepturą " firmy Hat )

mundur - Pactra A69 Polish Khaki II
rękawice, karwasze na spodniach -Revell 88 - ochra
gogle - Pactra A25 Armor Sand
hełm - Revell 66 Olive Drab
buty - czarny
rękawice po pomalowaniu pokryte brązowym washem ( chyba firmy Cytadele) HGP 027 ( zapas po figurkach z Władcy Pierścieni)
opaska na ramieniu - granatowa( mieszanka) , napis MP - czerwony
twarz malowana farbami olejnymi

I to by było na tyle, pozdrawiam, dziękuję za cierpliwość ;-)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map